تور پراگ 5 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور پراگ 5 روزه

جمهوری چک

تاریخ رفت: 1403/05/18
تاریخ برگشت: 1403/05/22

هزینه پرواز + یورو 890

مشاهده و رزرو
تور دور اروپا 29 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور دور اروپا 29 روزه

ایتالیا ، آلمان ، فرانسه ، چک ، اتریش ، هلند

تاریخ رفت: 1403/05/26
تاریخ برگشت: 1403/06/25

49,900,000 تومان + دلار4190

مشاهده و رزرو
تور چک اسپانیا 8 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور چک اسپانیا 8 روزه

چک ، اسپانیا

تاریخ رفت: 1403/06/09
تاریخ برگشت: 1403/06/16

هزینه پرواز + یورو 1790

مشاهده و رزرو
تور سوئیس، آلمان، اتریش و چک دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور سوئیس، آلمان، اتریش و چک

چک سوئیس

تاریخ رفت: 1403/06/02
تاریخ برگشت: 1403/06/14

49,900,000 تومان + یورو 2790

مشاهده و رزرو
تور فرانسه چک 8 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور فرانسه چک 8 روزه

چک فرانسه

تاریخ رفت: 1403/05/18
تاریخ برگشت: 1403/05/25

هزینه پرواز + یورو 1890

مشاهده و رزرو
تور سوئیس چک آلمان دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور سوئیس چک آلمان

چک آلمان سوئیس

9 شب و 10 روز تاریخ رفت: 1403/05/19
تاریخ برگشت: 1403/05/28

هزینه پرواز + یورو 2990

مشاهده و رزرو
تور چک اتریش 8 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور چک اتریش 8 روزه

چک اتریش

تاریخ رفت: 1403/05/18
تاریخ برگشت: 1403/05/25

هزینه پرواز + یورو 1790

مشاهده و رزرو
تور کشور چک 8 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور کشور چک 8 روزه

پراگ

تاریخ رفت: 1403/05/18
تاریخ برگشت: 1403/05/25

هزینه پرواز + یورو 1290

مشاهده و رزرو
تور چک ، اتریش ، مجارستان 10 روزه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور چک ، اتریش ، مجارستان 10 روزه

چک اتریش مجارستان

تاریخ رفت: 1403/06/07
تاریخ برگشت: 1403/06/16

49,900,000 تومان + یورو 1990

مشاهده و رزرو
تور چک سوئیس فرانسه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور چک سوئیس فرانسه

تور چک سوئیس فرانسه

تاریخ رفت: 1403/05/19
تاریخ برگشت: 1403/05/28

هزینه پرواز + یورو 2990

مشاهده و رزرو
تور هلند چک فرانسه دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور هلند چک فرانسه

چک فرانسه هلند

تاریخ رفت: 1403/05/19
تاریخ برگشت: 1403/05/28

هزینه پرواز + یورو 2890

مشاهده و رزرو
تور چک سوئیس دفتر خدمات گردشگری و مسافرتی رها راز

تور چک سوئیس

پراگ ژنو

تاریخ رفت: 1403/05/18
تاریخ برگشت: 1403/05/25

هزینه پرواز + یورو 1890

مشاهده و رزرو

سفر به کشورهای اروپایی و بازدید از آنها یک تجربه‌ی شگفت انگیز برای ایرانیان است. تور چک نیز از آن دسته از تجربه‌های به یادماندنی است که تا آخر عمر در یاد افراد می‌ماند. برای مسافرت به این کشور اروپایی زیبا مهم است که در زمان مناسب و شرایط آب و هوایی مطلوبی به آنجا سفر کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا دانستنی‌های جالبی را درباره کشور چک، تور جمهوری چک و قیمت و شرایط این تور را با هم بررسی کنیم.

درباره کشور چک

شاید ایده بدی نباشد که قبل از رزرو تور چک اطلاعات عمومی خود را درباره این کشور بالا ببریم. کشور چک از نظر جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار دارد و از جمله کشورهایی است که در مناطق کوهستانی محصور است و دسترسی به آب‌های آزاد ندارد. این کشور از اعضای رسمی اتحادیه اروپا نیز محسوب می‌شود.

نام کشورجمهوری چک
پایتختپراگ
زبان رسمی این کشورزبان چکی
واحد پولکرون چک
جمعیت10.708.981 نفر
شرایط آب و هواییمعتدل با بارندگی های مناسب
مذهب رسمیبی دین
همسایه های چکآلمان، اتریش، لهستان، اسلواکی

تور چک

برای رفتن به تور جمهوری چک مهم است که چه کسانی شما را در این سفر همراهی می‌کنند. شرکت رها راز با  داشتن سابقه‌ای درخشان در اجرای صدها تور مسافرتی در خدمت مسافران عزیز برای ساختن خاطره‌ای به یادماندنی از سفر به چک است.

تورترکیبی چک

از جمله مهم‌ترین شهرها برای بازدید در تور چک پراگ است. پراگ پایتخت این کشور و همچنین بزرگ ترین شهر این کشور نیز می‌باشد. تور جمهوری چک توسط آژانس‌های مسافرتی معمولا هم به صورت ترکیبی و هم به صورت تکی اجرا می‌شوند. تورهای ترکیبی چک به این گونه هستند که علاوه بر کشور چک، از یکی از کشورهای همسایه این کشور نیز بازدید می‌شود. قیمت تور چک به صورت تکی متفاوت از تور ترکیبی است. محبوب‌ترین تورهای ترکیبی جمهوری چک عبارتند از:

قیمت تور چک

همان‌طور که خودتان می‌دانید به دلیل نوسانات ارزی در کشورمان نمی‌توان عدد دقیقی را برای قیمت تور جمهوری چک ارائه داد. چرا که قیمت تورهای مسافرتی به عوامل بسیاری از جمله تک بودن یا ترکیبی بودن تور، هزینه دریافت ویزای شینگن، هزینه رزرو کردن هتل در شهرهای مقصد و … بستگی دارد که این عوامل به یورو محاسبه می‌شوند اما هزینه بلیط هواپیما به ریال حساب می‌شود.

اگر به دنبال ارزان‌ترین تور چک هستید لازم است این نکته را هم در نظر داشته باشید که قیمت ارزان انواع تورها بخاطر سطح پایین خدماتی است که به شما ارائه می‌شود و در تورهای مسافرتی ارزان از ایرلاین‌های سطح پایین با تاریخ پرواز نامناسب و هتل‌های بی کیفیت استفاده می‌شود و اجرای گشت و گذار در کشور مقصد بدون پرداخت ورودی اماکن دیدنی و … انجام می‌گیرد.

شرایط تور چک

اگر قصد رزرو تور جمهوری چک را دارید لازم است تا از قبل با شرایط گرفتن ویزای کشور چک آماده باشید. جمهوری چک از اعضای کشورهای حوزه شینگن است و مانند دیگر کشورهای این حوزه برای گرفتن ویزای آن فعال بودن حساب بانکی شما در 3 ماه اخیر و وجود گردش مالی در آن لازم است. در جدول شرایط لازم برای گرفتن ویزای چک آورده شده است.

شرایط اخذ ویزا برای مسافرت به جمهوری چکداشتن تمکن مالی 70 تا 100 میلیون تومان در حساب بانکی
فعال بودن حساب بانکی متقاضیان در 3 ماه اخیر و ارائه گردش مالی به سفارت
داشتن سابقه سفری خوب

داشتن تاریخچه سفری خوب بدان معنا نیست که متقاضیان حتما باید سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند و مسافرت به کشورهایی مانند سنگاپور، چین، کره جنوبی و حتی ترکیه یک امتیاز مثبت برای گرفتن ویزای چک به شمار می‌آید.

برای ثبت درخواست اخذ ویزای کشور چک لازم است تا از طریق کارگزاری VFSGlobal اقدام کنید و به طور معمولی بین 14 تا 21 روز بعد از ثبت درخواست باید برای انگشت نگاری و ارائه مدارک لازم به سفارت چک که در میدان هروی تهران واقع شده است بروید. گرفتن ویزای مسافرتی چک مصاحبه حضوری ندارد و صدور آن بین 2 تا 3 هفته پس از مراجعه به سفارت برای متقاضیان انجام می‌شود.

ضمانت نامه تور چک

مسافرانی که از طریق آژانس‌های مسافرتی قصد سفر به کشور چک و بازدید از این کشور را دارند موظفند تا ضمانت نامه‌ای به مبلغ 400 میلیون تومان را برای تور چک به این آژانس‌ها ارائه دهند. مبلغ این ضمانت نامه ممکن است بسته به وضعیت شغلی متقاضیان و دارایی‌های ملکی آنها و … بیشتر هم شود. اما ارائه ضمانت نامه بانکی برای تور جمهوری چک برای چیست؟

کشورهایی که مقصد گردشگران از سراسر دنیا هستند برای تضمین بازگشت مسافران به کشور مبدا پس از بازدید از آنها، در هنگام صدور ویزا از مسافران ضمانت‌ نامه‌هایی را دریافت می‌کنند. مسافرانی که با آژانس‌های مسافرتی قصد بازدید از کشورهای دیگر را دارند، این ضمانت نامه ها را باید به آژانس‌ها تحویل دهند چرا که موسسات مسافرتی برای تسهیل روند برگزاری تورها خودشان به سفارت تضمین بازگشت مسافران را می‌دهند. بنابراین این آژانس‌ها در قبال اجرای تور از مسافران ضمانت نامه بانکی دریافت می‌کنند تا در صورت ایجاد مشکل از سوی مسافران، تضمینی برای جبران خسارات وارد شده داشته باشند.

تور چک بهار و تابستان

یکی از سوالات متداول افراد علاقمند به مسافرت به جمهوری چک این است که کدام فصل برای بازدید از جاهای دیدنی این کشور اروپایی مناسب است؟

بهترین زمان برای تور پراگ از اردیبهشت تا مهر است. در این زمان آب و هوای کشور چک در ایده آل‌ترین حالت خودش است و شرایط جوی مطلوبی در این کشور حاکم است. در فصل بهار ازدحام جمعیت گردشگران خیلی زیاد نیست و در این فصل می‌توانید با خیال راحت در خیابان‌ها و کوچه‌های شهرهای این کشور قدم بزنید و از معماری‌های قرون وسطایی و بی نظیر آن لذت ببرید. همچنین به دلیل بهاری بودن هوا تمام مناظر طبیعی اسن کشور در سبزترین حالت خود هستند و از حضور در طبیعت بکر جمهوری چک نیز می‌توانید بهره مند شوید.

مسافرت به چک در فصل تابستان اما کمی گران‌تر است. در این فصل گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند و با ازدحام جمعیتی زیادی روبرو خواهید شد. همچنین قیمت اجناس و هتل‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. در فصل تابستان روزها بلند است که همین امر باعث می‌شود تا فرصت بیشترین برای بازدید از اماکن تاریخی کشور چک داشته باشید.

تور چک پاییز و زمستان

رزرو تور چک در فصل پاییز و زمستان شما را با زیبایی‌های متفاوت دیگری از مناظر این کشور آشنا می‌کند. در فصل پاییز نیز مانند بهار آب و هوا مطلوب است و طبیعت شکل پاییزی به خود می‌گیرد و از دیدن مناظر رنگارنگ سیر نمی‌شوید. جمعیت گردشگران نیز در این فصل نسبت به تابستان کمتر است و حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند در هنگام کریسمس و تعطیلات آن در یک کشور اروپایی باشند، چک یکی از بهترین گزینه‌هاست. مسافرت به چک در ایام سرد زمستان به خصوص در ماه ژانویه شما را با خیابان‌های برفی و چراغانی شده مواجه خواهد کرد و لذت بازدید از مناظر سفیدپوش برفی را به شما خواهد چشاند. قیمت تور جمهوری چک در فصل زمستان برای مسافران بسیار مقرون به صرفه است چرا که در زمستان گردشگری در این کشور کم می‌شود و به دنبال هزینه هتل‌ها و پروازها و دیگر خدمات نیز کاهش می‌یابد.

نکات مهم تور گردشگری چک

در هنگام سفر با تور جمهوری چک پراگ معمولا مهم‌ترین شهر برای بازدید است. نکات مهمی وجود دارد که در هنگام مسافرت به این کشور بهتر است در نظر داشته باشید:

 • توصیه می‌کنیم که در زمان بازدید از اماکن دیدنی مختلف این کشور پول نقد زیادی را با خود حمل نکنید. هتل‌های کشور چک دارای صندوق امانات قفل دار هستند که می‌توانید پول‌ها را در آنها نگهداری کنید. این کار برای در امان ماندن از حملات احتمالی جیب برها توصیه می‌شود.
 • در حال حاضر پروازهای ایران به سوی کشور جمهوری چک به طور مستقیم انجام نمی‌شوند و معمولا هواپیماها بعد از خروج از ایران یک توقف کوتاه در استانبول دارند و از آنجا راهی چک می‌شوند.
 • هیچ گاه بدون داشتن پاسپورت به جایی نروید. پاسپورت مهم‌ترین مدرک شناسایی شماست بنابراین لازم است تا در هر کجای این کشور که پا می‌گذارید آن را به همراه خود داشته باشید.
 •   اگر مجبور هستید تا دیروقت از متروهای این کشور استفاده کنید، برای داشتن امنیت بیشتر بهتر است تا در واگن‌های شلوغ‌تر مستقر شوید.
 • پس از ورود به مترو بلیط های خود را دور نیندازید؛ گاهی ماموران مترو بلیط های مسافران را چک می‌کنند و اگر بلیط شما همراهتان نباشد ممکن است به پرداخت جرایم نقدی مجبور شوید.
 • در هنگام استفاده از خدمات محل‌های عمومی مانند لابی هتل‌ها، سرویس‌های بهداشتی و … تلفن همراه و دیگر وسایل شخصی را در معرض دید قرار ندهید.
 • در صورت امکان کارت هتل را در جیب لباس و یا در کیف فرزندانتان قرار دهید تا اگر گم شدند و یا از شما جدا شدند، مسیر برگشت به هتل برایشان راحت باشد.
 • هرگز به اشخاصی که در لباس پلیس هستند و خواستار بازرسی کیف‌ها و وسایل شما هستند این اجازه را ندهید. مگر اینکه از آنها کارت شناسایی درخواست کرده باشید و آنها ارائه دهند. تعداد کلاهبرداران در لباس پلیس در این کشور کم نیست پس حواستان را جمع کنید.

کیفیت هتل های چک

هتل‌های چک با هر قیمتی که باشند خدمات باکیفیتی را به گردشگران ارائه می‌دهند. قیمت رزرو هتل‌های این کشور با توجه به دوری یا نزدیکی به اماکن دیدنی، استقرار در مرکز شهر و یا اطراف شهر، تعداد خدماتی که ارائه می‌دهند و … ممکن است از 1000000 تا 5000000 تومان متفاوت باشد اما این را در نظر داشته باشید که حتی هتل‌های ارزان قیمت چک نیز از نظر نظافت و تمیزی و سرو صبحانه‌ قابل اعتماد هستند. اگر ترجیح می‌دهید تا سفر مقرون به صرفه‌ای داشته باشید توصیه می‌کنیم تا هتل های اطراف شهر را رزرو کنید.

مکان های گردشگری برای تور مسافرتی چک

تور چک این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا علاوه بر لذت بردن از حضور در اماکن تاریخی و آشنایی با تاریخ غنی این کشور و معماری‌های خارق العاده آن، از حضور در مناظر طبیعی بکر و کمتر دست خورده این کشور نیز خاطره‌ای به یادماندنی برای خود ثبت کنید. بازدید از این کشور فقط محدود به شهر پراگ نیست و مکان‌های گردشگری فراوانی در سایر استان‌های این کشور نیز پذیرای حضور مسافران هستند. برخی از آنها عبارتند از:

اماکن دیدنی چکشهر
ساختمان لورتو (Loreto)پراگ
ساعت نجومی (Astronomical Clock)پراگ
کلیسای سنت ویتوس (St. Vitus Cathedral)پراگ
میدان شهر قدیمی (Old Town Square)پراگ
میدان ونسلاس (Wenceslas Square)پراگ
میدان آزادی (Náměstí Svobody)برنو
کلیسای جامع سنت بارتولومیو (St.Bartholomew´s Cathedral)پلزن
فواره‌های طلایی میدان اصلی شهر (Three golden fountains)پلزن
تالار شهر اولوموس (Olomous Town Hall)اولوموس
فواره سامسون (Samson Fountain)چسکه بودیوویتسه
موزه شیشه‌های موسر (Museum of Glass MOSER)کارلووی واری

غذاهایی که در تور کشور چک نباید از دست بدهید

کشور چک از نظر تنوع غذایی نیز دارای جایگاه خوبی در جهان است. حیف است به این کشور اروپایی زیبا سفر کنید و غذاهای ملی آن را تست نکنید! در اینجا به چند تا از غذاهای معروف جمهوری چک که ارزش امتحان کردن را دارند اشاره می‌کنیم:

 • پالاسینکی: این غذا از پنکیک‌های نازک که همراه مربا، خامه، میوه و آجیل پر شده‌اند تشکیل شده است. می‌توانید آن را در کافه‌های پراگ و یا غذافروشی‌های سیار سطح شهر پیدا کنید.
 • سوسیس وینر: یکی از معروف‌ترین غذاهای کشور چک این سوسیس است که از گوشت گاو تهیه شده است. این سوسیس معمولا در رستوران‌های مختلف این کشور به صورت نیمه پخته شده و دودی سرو می‌شود.
 • تریدلنیک: این خوراکی نوعی شیرینی سنتی است که با شکر، دارچین و یا آجیل پر می‌شود. تقریبا تمامی دکه‌های خیابانی کشور چک این شیرینی را می‌فروشند.
 • وپشو-کندلو-زلو: بر خلاف نام عجیب و غریب این غذا، انتظار طعمی فوق العاده را از آن داشته باشید. این غذا از گوشت کباب شده، پوره سیب زمینی، کلم پخته شده و سس مخصوص تشکیل شده که لذت یک غذای کامل را به گردشگران می‌چشاند.
 • سوپ سیر: این سوپ با ترکیب بی نظیری که دارد معمولا در صبحانه سرو می‌شود و وعده‌ای دلخواه برای شروع یک روز خوب است.

خدمات رها راز برای تور چک

موسسه مسافرتی رها راز با داشتن سابقه‌ای درخشان در اجرای تورهای خارجی مختلف با ارائه خدمات باکیفیت تجربه‌ای نو از سفر به چک را برای شما قم می‌زند. خدمات موسسه رها راز برای تور چک سامل موارد زیر است:

 • تهیه بلیط رفت و برگشت هواپیما به چک برای مسافران
 • رزرو هتل‌های 4 یا 5 ستاره با امکانات عالی و صبحانه
 • گرفتن ویزای شینگن برای مسافران
 • ارائه بیمه مسافرتی با سقف 50000 یورو پوشش برای مسافران
 • تور لیدرهایی مسلط به زبان فارسی
 • مهیا کردن وسایل نقلیه برای رفت و برگشت به فرودگاه
 • فراهم کردن گشت‌های داخل شهری به همراه لیدرهای مسلط به زبان فارسی

سخن پایانی

یکی از مقاصد گردشگری زیبا برای سفر به قاره اروپا تور پراگ است. این کشور با داشتن اماکن تاریخی دیدنی و مناظر طبیعی باشکوه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. بهترین زمان برای مسافرت به کشور چک فصل بهار و پاییز است و فصل تابستان شلوغ‌ترین ازدحام جمعیت گردشگری را در این کشور دارد. با توجه به اینکه کشور چک عضو اتحادیه اروپا است، برای سفر به این کشور نیاز به ویزای توریستی شینگن است که مسافران برای دریافت این ویزا نیاز به تمکن مالی 70 تا 100 میلیون تومان، گردش مالی حساب بانکی در 3 ماه اخیر و سابقه سفری خوب دارند. اگر قصد بازدید از این کشور زیبا را دارید، می‌توانید تورهای تکی چک و یا ترکیبی با کشورهای همسایه مثل تور فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی را انتخاب کنید.

سوالات متداول

1- از چه مدت قبل از سفر به چک باید برای رزرو تور جمهوری چک اقدام کنیم؟

با توجه به اینکه رزرو نوبت سفارت چک برای ارائه مدارک و دریافت ویزای شینگن چیزی حدود 30 الی 45 روز زمان می‌برد، توصیه می‌کنیم که حداقل 2 ماه قبل‌تر از سفر برای رزرو تور اقدام کنید.

2- مدت زمان پرواز هواپیما از ایران تا چک چند ساعت است؟

پرواز مستقیم ایران تا چک حدود 6 ساعت و نیم طول می‌کشد. اما متاسفانه پروازهای این کشور از ایران به طور مستقیم انجام نمی‌شود و معمولا هواپیماها با توجه به آژانس هواپیمایی آنها، در شهرهای مختلفی از جمله استانبول، دوحه، کیف و … توقف می‌کنند و سپس راهی چک می‌شوند. بنابراین زمان دقیقی را برای این پروازها نمی‌توان در نظر گرفت.

3- هزینه‌های پرواز و هتل‌ها برای کودکان خردسال به چه صورتی است؟

با توجه به سیاست‌های خطوط هواپیمایی قیمت بلیط‌ها برای کودکان خردسال بسیار متفاوت است. برخی از این خطوط کودکان بالای 2 سال را یک فرد کامل در نظر می‌گیرند و هزینه بلیط را به طور کامل دریافت می‌کنند. برخی دیگر ممکن است برای کودکان زیر 12 سال تخفیف 50 درصدی قائل شوند. اما خوشبختانه هتل‌ها هزینه کودکان را به طور کامل حساب نمی‌کنند و تخفیف خوبی به آنها می‌دهند. بنابراین قبل از رزرو تور جمهوری چک حتما در رابطه با کودکان خود با کارشناسان موسسات مسافرتی مشورت کنید.